Przewodnik

Darłówko

Położenie: Państwo: Polska
Region: Zachodnie Pomorze
Miejscowość: Darłówko
➨ Zobacz także oferty z: Polska   -    Zachodnie Pomorze   -    Darłówko

Opis:
Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o Darłówku.

DARŁÓWKO - nadmorska dzielnica miasta Darłowa, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Wspaniały mikroklimat, piękne widoki, czysta, szeroka plaża i wiele atrakcji starego, średniowiecznego miasta Darłowo czeka na ciebie przez cały rok. Darłówko zaprasza na wczasy nad polskim morzem.

Darłówko położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Co roku odbywa się tu Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – największa tego typu impreza w Europie, z wielotysięcznym zazwyczaj audytorium. Znajdują się tu również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora. W stanie wojennym było tu jedno z miejsc internowania.
Darłówko jest dzielone na Wschodnie i Zachodnie. Czasem są one postrzegane jako odrębne dzielnice (co jest również prawidłowym podziałem). Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim łączy zbudowany w latach 80. XX wieku most rozsuwany, który obecnie jest zamknięty dla ruchu kołowego.W Darłówku znajdują się również:

  • Port Darłowo
  • Latarnia Morska Darłowo
Autor: Magda
Źródło: Magda
Data publikacji: 2011-08-03 11:00:00
Wyszukaj ofertę
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji