Oferta


➲ Opiekun oferty: Kliknij, aby pokazać numer kontaktowy
 Podaj e-mail lub tel. komórkowy, wyślemy na niego numer kontaktowy:

ANTYCZNA GRECJA

Ateny Attyka Grecja
Transport:Autokar
Wyżywienie:śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
  • Brak

Symbol oferty:1100/2854 Pobierz:  pdf word qr


Cena podstawowa:
Nowy Sącz, pakiet świadczeń w/g zamówienia 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:
Link do tej oferty: (kliknij pole, aby zaznaczyć treść)
           wydarzenia na facebooku sprzedaż on-line

świadczenia

transport autokarem z wyjazdem z Nowego Sącza (WC, klimatyzacja, barek, video), wszystkie opłaty drogowe i parkingi, ubezpieczenie NNW i KL, zakwaterowanie 7 noclegów ( w tym 1 tranzytowy w Serbii), opiekę pilota podczas wycieczki, przewodników lokalnych, wyżywienie:  obiadokolacji, oraz 7 śniadań w tym jedna obiadokolacja w formie wieczoru greckiego z kolacją przy dźwiękach Zorby z występem folklorystycznym, solistami, zabawą przy muzyce na żywo i greckim winie

PROGRAM PROGRAM

1 DZIEŃ
Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 4.00 (z Brzeska o godz. 3:00, z Krynicy Zdrój 4:45). Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię. Przejazd do Serbii - Krusevac. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd przez Macedonię. Wjazd do Grecji. Zwiedzanie miasta SALONIKI - miasto wpisane na listę UNESCO - spotkanie z przewodnikiem lokalnym, zwiedzanie miasta (Biała Wieża, Łuk Triumfalny, Rotunda, Bazylika Św. Dymitriusza, stare mury górnego miasta). Przejazd i zakwaterowanie w Kalambace, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Wiszących Klasztorów Prawosławnych w METEORA - wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO - będziemy mogli podziwiać wspaniałe ikony, komże, freski, rękopisy - to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Klasztory zbudowane zostały na bardzo wysokich, niedostępnych skałach, w centralnej, górzystej części Grecji (Tesalia), a u stóp dwie malownicze wioski KALAMBAKA i KASTRAKI. Wizyta w pracowni ikon i pamiątek z możliwością zakupu. W drodze na południe zobaczymy TERMOPILE- Pomnik Króla Leonidasa - miejsce wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami. Gorące wrota - źródło termalne. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do stolicy Grecji ATEN, zwiedzanie starożytnym szlakiem wzgórze AKROPOLU - wpisane na listę UNESCO, spotkanie z przewodnikiem Teatr Irodion i Teatr Dionizosa. Starożytna agora grecka i rzymska. Odprawę wart przy pomniku nieznanego żołnierza przed Parlamentem, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Stadion Olimpijski, miejsce Igrzysk Panatenajskich, uniwersytet ateński, liceum Arystotelesa, Biblioteka Narodowa, spacer po Place. Fakultatywnie tego dnia zamiast kolacji proponujemy WIECZÓR GRECKI w Atenach. Stara tawerna z tradycjami, z widokiem na Akropol, przysmaki kuchni greckiej, muzyka na żywo, taniec Zorby, greckie wino. Późnym wieczorem (o północy) przejazd na Półwysep Peloponez (Tolo) nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek: plażowanie, kąpiele morskie, możliwość wynajęcia rowerków wodnych w urokliwej miejscowości TOLO. Jeszcze tego dnia zobaczymy NAFPLIO - pierwsza stolica niepodległej Grecji. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka z architekturą Wenecką. Twierdza Palamidesa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Krainy Argolidy: MYKENY - wpisane na listę UNESCO. Lwia brama i mury cyklopowe, Skarbiec Arteusza - zwany Grobem Agamemnona. EPIDAVROS - starożytny teatr - wpisany na listę UNESCO zbudowany w IV wieku p.n.e o fenomenalnej akustyce, do dziś odbywają się spektakle sztuki antycznej. Rejs na urokliwa wyspę POROS. Powrót do Tolo, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie i wyjazd z Peloponezu, spacer po moście widokowym nad KANAŁEM KORYNCKIM - który łączy morze Jońskie z morzem Egejskim. Przejazd na północ, po drodze odwiedzimy dolinę TEMBI z legendarnym potokiem pięknej Afrodyty oraz cudownie leczącym źródełkiem DAFNI przy parafii św. Paraskiewi - patronki osób niewidomych oraz z wadami wzroku. Nocleg i obiadokolacja kilka km od granicy Grecji.

8 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd bezpośredni do Polski (około 1400 km)

9 DZIEŃ
Przyjazd do Nowego Sącza około godz. 05:00 nad ranem .

CENA ZAWIERA CENA ZAWIERA

transport autokarem z wyjazdem z Nowego Sącza (WC, klimatyzacja, barek, video), wszystkie opłaty drogowe i parkingi, ubezpieczenie NNW i KL, zakwaterowanie 7 noclegów ( w tym 1 tranzytowy w Serbii), opiekę pilota podczas wycieczki, przewodników lokalnych, wyżywienie:  obiadokolacji, oraz 7 śniadań w tym jedna obiadokolacja w formie wieczoru greckiego z kolacją przy dźwiękach Zorby z występem folklorystycznym, solistami, zabawą przy muzyce na żywo i greckim winie

CENA NIE ZAWIERA CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - obligatoryjnie: ok 59E/os (osoba dorosła), 39 E/os (młodzież z legitymacją szkolną oraz osoby powyżej 65 roku życia), wyjazdy z innych miejscowości

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi Schowek
2018-04-28 - 2018-05-06   (Sobota - Niedziela) 9 1695 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca +
2018-06-23 - 2018-07-01   (Sobota - Niedziela) 9 1695 PLN Rezerwuj sprawdź miejsca +
Komentarze (0)
Ocena: 0

Jeśli masz pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego...
Vitruvius.pl - administrator tego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziękujemy za dodanie komentarza.

Zarejestruj się w systemie lojalnościowym i zbieraj za każdą opinię 50 punktów lojalnościowych i wymieniaj punkty na nagrody.

Powiększ mapę